Kedves érdeklődő!
Örömünkre szolgál, hogy az alábbi sorokat olvasod, hiszen ezzel érdeklődést mutatsz, hogy közösségünkhöz tartozz.
Az alábbiakban fontos információkat találsz az edzéseinken való részvételhez szükséges felszerelésekről, feltételekről, valamint a leggyakrabban felmerülő kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Ha az olvasottak után bármi kérdés merülne fel, ne habozz kérdezni! 🙂
Edzéseinken óvodás kortól foglalkozunk minden korosztállyal, a számára legmegfelelőbb edzésmódszerrel Isaszegen.
Felszerelés:
Az edzéseken való részvétel megkezdéséhez kényelmes, hosszú szárú melegítőnadrágra (amiben kényelmesen tud mozogni) és egy pólóra van szükség.
A további szükséges felszerelésekről bővebben olvashatsz itt.
Gyakran Ismételt Kérdések
Bárki elkezdhet karatézni?
Igen! A karate elkezdéséhez nincs szükség semmilyen előképzettségre. Kortól, nemtől függetlenül bárki elkezdheti. Igyekszünk mindenkinek megtalálni a számára legmegfelelőbb időpontot és csoportot a megfelelő fejlődéshez.
Ki lehet próbálni az edzéseket?
Az első hét (3 edzés) mindenki számára próbaidőszak. Utána kell dönteni a beiratkozásról, egyeztetni az edzővel a folytatásról.
Szülők beülhetnek az edzésekre?
Tapasztalat szerint a gyerekek jobban figyelnek, ha a szülő nincs bent az edzésen. Rendszeresen tartunk nyílt edzéseket, ahol meg lehet nézni a gyerekeket.
Ha az edzés ideje alatt úgyis ott tartózkodna szülőként, hozzátartozóként, akár be is állhat és karatézhat együtt a gyermekkel, vagy párhuzamosan vele egy másik edzésen.Mennyibe kerül?
Egy havi edzésdíj (ami akár 10-16 edzést is takarhat egy hónapban) megfelel egy kiadós éttermi vacsora árának.
Mi van, ha a gyereknek nincs kedve edzésre menni?
Bizonyára gyereküknek is lesznek „egyszer fent, egyszer lent” napjai. Fontos, hogy a szülők az első edzéstől fogva segítsenek abban, hogy a tréningeket a gyerek életének szerves részévé tegyék. Tudnivaló, hogy csak az edzések állandó látogatása eredményez fejlődést!
Egy szó mint száz, elindulni nehéz (legyünk őszinték, sokszor nekünk is🙂), de ha odaért edzésre, szinte biztos, hogy megszűnnek a problémák és jól fogja érezni magát gyermekük.Nem voltunk „x” edzésen. Így mennyi a díj?
Havi edzésdíjunk van, amit az aktuális hónap közepéig kell fizetni arra a hónapra vonatkozóan. A havi edzésdíjra tekintsetek úgy, mint egy folyamatos szolgáltatásra. Mint például egy TV vagy Streaming szolgáltatásra, akik küldik havonta azt a fránya csekket, akár bekapcsoltuk a TV-t, akár nem.
Tanulás vagy sport?
A tanulás vagy sport nem konkurensei egymásnak. Hisszük és tapasztaljuk, hogy szülő, edző és iskola egymást támogatva messzebb jut a gyermek fejlesztésében, mint önállóan.
Lehet-e garantálni, hogy gyerekem meg tudja majd védeni magát az utcán?
Bár a karate önvédelmi sportág, garantálni ilyet nem lehet. Természetesen a karate növeli az esélyeket. Jó néhány év gyakorlását követően jobb eséllyel indulsz, mint aki semmilyen küzdősportot, vagy harcművészetet nem gyakorol rendszeresen. Mindenesetre biztos, hogy tisztába kerül a saját erejével, ha megpróbálkozik a versenyzéssel, akkor el fog kezdeni stresszhelyzeteket is egyre magabiztosabban kezelni, határozottabb, jobb kiállása lesz.
Teljes erőből ütik, rúgják-e egymást az edzéseken?
Nem! Nálunk a technikák pontosságán van a hangsúly, amelyeket, úgymond, kontrollálunk. Vagyis a fejhez legfeljebb hozzáérni szabad, testre pedig félerősen dolgozunk. Igyekszünk vigyázni mind a magunk, mind a többiek testi épségére.
Egészség, sportorvos:
Minden edzésünkön, mozgás közben, az egyik legfontosabb alapelvünk az egészség megóvása, a gyakorlatok helyes végrehajtásával a sérülések elkerülése. Természetesen a baleset lehetősége benne van bármely mozgásformában, de igyekszünk körültekintően, és folyamatosan továbbképezve magunkat, edzéseket vezetni. Ezek mellett Egyesületünk minden tagjának rendszeresen részt kell vennie sportorvosi vizsgálaton, melyen a versenyzéshez is szükséges “VERSENYEZHET” pecsét megszerzésével igazolják megfelelő egészségi állapotukat, és szervezetük terhelhetőségét.
Egyesületi szabályzatunk ide kattintva érhető el.